WP Ważny temat Partner wydania
WP Ważny temat Partner wydania amica

Nowoczesna kuchnia pod lupą. Poznaj trendy i nowinki techniczne

Partner wydania amica
Nowoczesna kuchnia to taka, która nie tylko doskonale się prezentuje, ale też – co najważniejsze – jest funkcjonalna i praktyczna. Na etapie projektowania warto przemyśleć zakup dobrej jakości sprzętu AGD. Pamiętajmy, że to inwestycja, która szybko się nam zwróci.

Kuchnia to serce domu. To tam wielu z nas spędza czas o poranku, przygotowując aromatyczną kawę i śniadanie dla najbliższych. Wydobywające się z niej zapachy przyciągają domowników wieczorem, a weekendami wspólnie z dziećmi pieczemy babeczki i domowe ciastka.

W kuchni pod postacią sezonowych warzyw i owoców oraz dobrej jakości produktów ukrywa się moc witamin i minerałów. By jednak przygotowywane przez nas potrawy faktycznie wyszły nam na zdrowie, muszą być odpowiednio przyrządzone. Potrzebujemy do tego dobrych urządzeń, które pomogą nam zrobić szybkie i smaczne dania.

Podstawowe wyposażenie kuchni. Jak wybrać?

Przy wyborze sprzętu AGD weźmy pod uwagę nie tylko innowacyjność produktu, ale również swoją wygodę. Nie chodzi o to, by spędzić w kuchni wiele godzin, ale by gotowanie posiłków sprawiało nam radość, nie było czasochłonne i ograniczało liczbę kulinarnych porażek. I dlatego właśnie potrzebujemy piekarnika, który nigdy nas nie zawiedzie, płyty indukcyjnej pozwalającej szybko ugotować obiad oraz niezawodnej zmywarki.

Pamiętajmy też, że kuchnia wymaga częstego sprzątania. Im lepszy będziemy mieli sprzęt, tym czynność ta będzie przyjemniejsza.

Piekarnik na miarę XXI wieku

Zacznijmy od piekarnika. Tu na uwagę zasługuje model marki Amica ED57369BA+ X-TYPE. Jest to piekarnik parowy z generatorem, który dozuje parę i sprawia, że rozchodzi się ona równomiernie w całej komorze. Wystarczy wlać wodę do zamontowanej na panelu piekarnika szufladki i wybrać odpowiedni program. Jest ich aż dziewięć, a każdy z nich został opracowany przez profesjonalnych kucharzy.

Większa komora pieczenia pozwala na przygotowanie kilku dań równocześnie. Nie trzeba już piec "na raty". Wszystko można przygotować za jednym razem, oszczędzając i energię, i czas.

Piekarnik parowy Amica temperaturę 150°C osiąga w zaledwie 3 min, a szeroki zakres temperatur (30°–280°C) zapewnia wszechstronność w pieczeniu różnych potraw i pozwala na ich szybkie przygotowanie.

Mając na wyposażeniu kuchni piekarnik Amica ED57369BA+ X-TYPE, nie tylko upieczemy chleb i upieczemy ciasto, ale też odgrzejemy obiad i ugotujemy go metodą sous vide. Program pasteryzacji pozwoli nam też odpowiednio zamknąć słoiki z domowymi przetworami.

Źródło: Adobe Stock

Jaką płytę indukcyjną wybrać?

Idealna płyta pozwala na szybkie i energooszczędne gotowanie, ale też jest dostosowana do naszych potrzeb. W tych kilku słowach opisać można płytę indukcyjną Amica PIT6544PHTSU 2.0, która posiada funkcję PowerBooster, zwiększającą moc grzania, dzięki czemu szybciej przygotowujemy ulubione dania. Wodę 0,4 l zagotujemy w 60 s! A pamiętajmy, że im krótszy czas gotowania czy smażenia, tym mniejsza strata cennych substancji odżywczych.

Płyta indukcyjna Amica PIT6544PHTSU 2.0 pozwala również na gotowanie w większych garnkach na obu polach jednocześnie. Urządzenie jest na tyle innowacyjne, że samo wykrywa duże naczynie i automatycznie łączy pola w strefę grzania odpowiadającą kształtowi garnka.

Dodatkowo pasuje do różnych blatów i typów kuchennej zabudowy. Jej montaż możliwy jest w praktycznie w każdym blacie, pod którym znajduje się szuflada. Pozwala to na elastyczność przy projektowaniu i dostosowaniu kuchni do naszych potrzeb.

Zmywarka do zadań specjalnych

W nowoczesnej i praktycznej kuchni nie może zabraknąć zmywarki. Jeśli odpowiednio wybierzemy ten kuchenny sprzęt, zaoszczędzimy sporo czasu, a w dłuższej perspektywie również pieniędzy. Gwarancję czystych naczyń mytych bez hałasu dają zmywarki marki Amica (wolnostojące lub do zabudowy).

Innowacyjna natrysznica umieszczona w górnym koszu pozwala na skuteczne zmywanie nawet mocno zabrudzonych naczyń. Funkcję pary SteamPower Pro docenią zwłaszcza rodzice, którzy w zmywarce mogą bez obaw umyć dziecięce butelki.

O perfekcyjną czystość bez wirusów i bakterii dba UV Hygiene Technology. Pełna dezynfekcja światłem UV usuwa drobnoustroje zarówno z naczyń, jak i z wnętrza zmywarki. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia antybakteryjny filtr z materiału będącego pochodną triazolu, który nie tylko eliminuje osadzające się na nim patogeny, ale przede wszystkim utrudnia ich namnażanie we wnętrzu zmywarki. Możesz więc zapomnieć o przykrych zapachach wydobywających się z wnętrza zmywarki.

Nowoczesna kuchnia nie tylko dobrze się prezentuje, ale przede wszystkim jest praktyczna i wygodna dla domowników. Innowacyjne rozwiązania pomagają nam dbać o zdrowie całej rodziny. I to nie tylko w kontekście troski o zdrowe posiłki, ale też o higienę. A wszystko to z gwarancją oszczędności czasu i pieniędzy.